5 ieteikumi energoefektīvai un drošai vasaras atpūtai

Vasaras sezonā steidzoties ārpus pilsētas smelties enerģiju no dabas un atgūt ikdienas burzmā tik ļoti nepieciešamo...
Kļūt par klientu

Vasaras sezonā steidzoties ārpus pilsētas smelties enerģiju no dabas un atgūt ikdienas burzmā tik ļoti nepieciešamo emocionālo līdzsvaru, ir svarīgi laicīgi parūpēties par mājokļa drošību un prātīgu resursu izmantošanu. Lai izvairītos no brīvdienu rūgtās pēcgaršas, esam sagatavojuši vairākus ieteikumus energoefektīvām un drošām brīvdienām.

  1. Dodoties prom no mājām uz ilgāku laiku, ir vērts atslēgt elektriskās iekārtas no tīkla: televizoru, muzikālo centru vai citas bieži saimniecībā lietojamās iekārtas. Tā saucamais stand-by režīms kaut nedaudz, bet tomēr patērē elektroenerģiju. Šis ieteikums attiecas arī uz mobilo telefonu un datoru lādētājiem — ja tiem nav pieslēgtas ierīces, tad uzkrātā enerģija uzkarsē pašu lādētāju. Ja lādētājs ir pieslēgts tīklam visu laiku, 95% no enerģijas tiek izmantoti pa tukšo. Elektrisko iekārtu atslēgšana no tīkla palīdzēs mazināt ne tikai patēriņu, bet arī ugunsgrēka varbūtību īssavienojuma dēļ.
  2. Daži no mums mēdz piešķirt otro elpu novecojušām elektroiekārtām, aizvedot tās, piemēram, uz vasarnīcu. Aicinām nekādā gadījumā nelietot elektriskās sildīšanas ierīces, vadus vai pagarinātājus, kuriem ir bojāta vai nodilusi izolācija. Tāpat nedrīkst lietot slēdžus, kontaktligzdas, pogas un spraudņus ar bojājumiem korpusos.
  3. Ja ir nepieciešams izmantot pagarinātāju ārā, tad noteikti jāpārliecinās, vai kontaktligzda, pie kuras tiks pieslēgts pagarinātājs, ir aprīkota ar noplūdes automātu tautā sauktu par “korķi”. Ja vada izolācija ir bojāta vai lietainā laikā vads nokļuvis peļķē, tad šis automāts konstatēs šo elektrības noplūdi zemē vai jebkur citur un atslēgs elektroenerģijas padevi, pasargājot cilvēkus un arī dzīvniekus no elektrotraumu riska. Necentieties atsaukt atmiņā fizikas stundas un izgatavot paštaisītus “korķus”. Tikai standarta rūpnieciski ražotās ierīces spēj droši pasargāt no īssavienojuma.
  4. Ja tiek organizēta elektroenerģijas nodrošināšana brīvā dabā, ir svarīgi izvairīties no vairāku pagarinātāju saslēgšanas vienā ķēdē, jo vairākums pagarinātāju ražotāju savās instrukcijās neiesaka to darīt vadu pārkaršanas riska dēļ. Ja tomēr citu variantu nav un ir nepieciešams saslēgt vairākus pagarinātājus kopā, tad noteikti ir jāparūpējas par to, lai šīs savienojuma vietas būtu pasargātas no mitruma, piemēram, apsienot tām apkārt plastmasas maisiņu.
  5. Atpūšoties brīvā dabā, nepieskarieties un nešūpojiet tos kokus, kuru lapotne pieskaras elektrotīkla līnijām. Lai gan pats koks ir dielektriķis, kas nevada elektrību, tomēr ūdens pilienu mitrums uz koka lapām spēj novadīt elektrību un radīt elektrotraumas risku. Tāpat aicinām izvairīties no makšķerēšanas zem elektrotīkla līnijām, jo oglekļa šķiedras makšķeres labi vada elektrību, ja nejauši pieskarsieties vadiem ar makšķeri.

Lai vasaras atpūta ir droša!

Tevi varētu interesēt

maijs 29, 2020
Septiņi enerģijas gadi un Senergo zīmola veiksmes stāsts

Apritējuši jau gandrīz septiņi gadi kopš strādājam energoapgādes jomā, pēdējo no tiem tirgū pavadot ar Senergo zīmolu.

Lasīt visu
envelopephone-handsetmap-marker linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram