Elektroenerģijas patēriņa audits izmaksu samazināšanai

Turpinot apskatīt risinājumus elektroenerģijas patēriņa ietaupījumam, šoreiz pievērsīšos uzņēmumu ikdienas...
Kļūt par klientu

Turpinot apskatīt risinājumus elektroenerģijas patēriņa ietaupījumam, šoreiz pievērsīsimies uzņēmumu ikdienas ieradumu maiņai. Ieradumiem, protams, ir liels spēks un to maiņu parasti pavada arī zināma pretestība. Lai to pārvarētu, mēs piedāvājam esošās situācijas monitoringu un analīzi — uzņēmuma elektroenerģijas patēriņa “kardiogrammu”. Monitoringa ietvaros mēs sniedzam ieteikumus patēriņa samazinājumam un turpmākai tā kontrolei, lai elektroenerģijas patēriņš turētos vēlamajā līmenī.

Lai to paveiktu, visefektīvākais veids ir integrēt uzņēmuma elektrotīklā monitoringa iekārtu vai iekārtas, ievērojot klienta specifiku, objektu lielumu un daudzumu. Šī monitoringa iekārta palīdz izmērīt to, kas šobrīd notiek uzņēmumā un veic analīzi par visām uzņēmuma elektroenerģijas patēriņa īpatnībām, lai izprastu, ko uzņēmējs var ietekmēt vai nevar, kas nonācis pašplūsmā un jāieliek stingrākos rāmjos.

Bieži vien uzņēmumiem jau ir pieejami detalizēti dati par patēriņu, bet tie netiek izmantoti. Piemēram, jaunās biroju vai ražošanas ēkās mēdz iebūvēt ēku vadības sistēmu BMS (Building Management Systems). Tā ir centrāla vadības sistēma visiem inženierkomunikāciju tīkliem un mezgliem. Diemžēl, esam novērojuši, ka šī sistēma bieži vien ir atstāta pašplūsmā, neviens to neuzrauga, kopš būvniecības tā ne reizi nav pieregulēta ēkas vajadzībām un tā funkcionē pēc rūpnīcas uzstādījumiem. Šīs sistēmas potenciāls ir milzīgs, bet lai šī sistēma efektīvi funkcionētu, ir nepieciešams tās datus analizēt un attiecīgi veikt inženiersistēmu pārkonfigurāciju, lai optimizētu energoresursu patēriņu.

Alternatīvs risinājums BMS sistēmai ir uz laiku vai pastāvīgi uzliekama, ļoti viegli pieslēdzama monitoringa iekārta, kuru var pieslēgt jebkuram elektroenerģijas patērētājam. Tā savāc datus, uzkrāj tos un analīzē. Praktiski mēneša laikā uzņēmums var saņemt pilnu ainu par to, kas notiek uzņēmuma objektos ar elektroenerģijas patēriņu. Šos datus var ērti salāgot ar elektroenerģijas tarifiem, kā rezultātā uzņēmums tikai no pašas monitoringa iekārtas mēneša laikā saņems norādījumus par konkrētām problēmām un pirmos ieteikumus to risināšanai.

Šādas iekārtas uzstādīšana atvieglo dzīvi gan uzņēmuma vadītājam, tā arī uzņēmuma tehniskajiem darbiniekiem, jo tā viegli un ērtā veidā uzrāda, ko nepieciešams darīt, lai panāktu elektroenerģijas patēriņa ietaupījuma efektu. Tā aprēķinās arī potenciālos finansiālos ieguvumus no problēmu atrisināšanas. Praksē esam pārliecinājušies, ka ļoti daudz problēmu var atrisināt tikai ar ieradumu maiņu vai iekārtu pieregulēšanu, kas neprasa lielus ieguldījumus.

Elektroenerģijas patēriņa monitoringa laikā iespējams noskaidrot arī cilvēciskos faktorus, kas ietekmē elektroenerģijas patēriņu. Kaut vai tā pati gaismas izslēgšana, atstājot telpas, spēj būtiski mazināt patēriņu. Šādi energoauditi ļauj šīs lietas identificēt, piedāvājot gatavus risinājumus.

Tevi varētu interesēt

septembris 30, 2019
Elektroenerģijas patēriņa audits izmaksu samazināšanai

Turpinot apskatīt risinājumus elektroenerģijas patēriņa ietaupījumam, šoreiz pievērsīšos uzņēmumu ikdienas...

Lasīt visu
envelopephone-handsetmap-marker linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram