Elektroenerģijas tirgus apskats: 2020. gada oktobris

Nord Pool biržas cenas Latvijas reģionā ir samazinājusies līdz 37,74 EUR/MWh oktobrī, salīdzinot ar 39,91 EUR/MWh septembrī.
Kļūt par klientu
  • Nord Pool biržas cenas Latvijas reģionā ir samazinājusies līdz 37,74 EUR/MWh oktobrī, salīdzinot ar 39,91 EUR/MWh septembrī. Šī dinamika atbalsta šībrīža tendenci, kad cenas joprojām saglabājās zem 2019. un 2018. gada līmeņa — 47,33 EUR/mWh un 55,04 EUR/mWh attiecīgi.
  • Latvijas kopējā vietējās ģenerācijas bilancē ir vērojams ūdens un vēja ģenerācijas pieaugums pateicoties palielinātu nokrišņu un vējaino dienu skaita pieaugumam līdz ar rudenīgākajiem laikapstākļiem. Tajā pašā laikā šis pieaugums nav tik liels, kāds tas bija 2019. gada oktobrī.
  • Kopējais Latvijas elektroenerģijas patēriņš 2020. gada oktobrī ir 618 679 MWh un tas ir tikai 1% zem 2019. gada oktobra mēneša patēriņa.
  • Nord Pool reģiona ģenerācijas un pārvades plānotie vasaras sezonālie remontdarbi praktiski ir pabeigti. Vienlaicīgi ir vairākkārtēji novēroti notikumi, kuru laikā gan ģenerācijas, gan pārvades jaudas tiek ierobežotas, atstājot ļoti būtisku iespaidu uz elektroenerģijas cenu veidošanos konkrētajās stundās.
  • Vērtējot turpmāko mēnešu cenu veidošanās, Senergo prognozē nebūtiskas izmaiņas salīdzinot ar oktobra cenu ar nosacījumu, ka laikapstākļi saglabāsies mēreni rudenīgi. Ja laikapstākļi tomēr kļūs ziemīgāki un vidējā gaisa temperatūra sāks paslīdēt zem nulles, tad gan varam sagaidīt elektroenerģijas cenu pieaugumu biržā.

Tevi varētu interesēt

janvāris 22, 2021
Kas ir energoefektivitāte un kāpēc tā ir svarīga mājsaimniecībām?

Pirmais solis pārejai uz energoefektīvu mājokli ir uzdot jautājumu – vai jūsu mājās tiek racionāli izmantota siltumenerģija un elektroenerģija?

Lasīt visu
envelopephone-handsetmap-marker linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram