Elektroenerģijas tirgus apskats: 2020. gada septembris

Nord Pool biržas cenas Latvijas un Baltijas reģionā ir samazinājušas līdz 39,91 EUR/mWh septembrī...
Kļūt par klientu
  • Nord Pool biržas cenas Latvijas un Baltijas reģionā ir samazinājušas līdz 39,91 EUR/mWh septembrī, salīdzinot ar 43,40 EUR/mWh augustā. Šī dinamika atbalsta šībrīža tendenci, kad cenas joprojām saglabājās zem 2019. un 2018. gadu līmeņa — 48,85 EUR/mWh un 58,99 EUR/mWh attiecīgi.
  • Latvijas kopējā vietējās ģenerācijas bilancē ir vērojams ūdens un vēja ģenerācijas daļas palielinājums, pateicoties palielinātu nokrišņu un vējaino dienu skaita pieaugumam līdz ar rudenīgo laikapstākļu iestāšanos.
  • Kopējais elektroenerģijas patēriņš Latvijā gada septembrī bija 564 711 mWh un bija tikai nedaudz zem 2019. gada septembra līmeņa.
  • Nord Pool reģiona ģenerācijas un pārvades plānotie remontdarbi pamazām tiek pabeigti un krasās cenu svārstības starp Nord Pool cenu reģioniem ir normalizējušās.
  • Vērtējot turpmāko mēnešu cenu veidošanos, Senergo prognozē, ka tām vajadzētu vēl nedaudz samazināties, atnākot rudenīgam laikam ar biežākiem nokrišņiem un vējaino dienu skaita pieaugumu. Vienlaicīgi jāpatur prātā situācijas attīstība ar elektroenerģijas tirdzniecības iespējamo ierobežošanu uz Lietuvas un Baltkrievijas starpsavienojumiem, kas pilnīgas apturēšanas gadījumā var krietni palielināt biržas cenas Baltijas reģionā.

Tevi varētu interesēt

oktobris 7, 2020
Septembrī uzvarējām 2 elektroenerģijas piegādes publiskajos iepirkumos

Paplašinot klientu portfeli, mēs turpinām piedalīties publiskajos iepirkumos. Piedāvājot visizdevīgākos...

Lasīt visu
envelopephone-handsetmap-marker linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram