Kā ierīkot elektroenerģijas pieslēgumu un ievilkt elektrību mājā?

Ja esat iegādājies īpašumu – māju vai zemi, iespējams, tajā nepieciešams ierīkot jaunu elektroenerģijas pieslēgumu. Kā to pareizi izdarīt un ar kādām izmaksām jārēķinās?
Kļūt par klientu

Ja esat iegādājies īpašumu – māju vai zemi, iespējams, tajā nepieciešams ierīkot jaunu elektroenerģijas pieslēgumu. Kā to pareizi izdarīt un ar kādām izmaksām jārēķinās?

Lūk, atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par to, kā ievilkt elektrību mājā.

  • Kas veic elektroenerģijas pieslēguma ierīkošanu?

Latvijā elektrības pieslēgumu izbūvi un elektrības piegādi nodrošina AS “Sadales tīkls”. Lai ierīkotu pieslēgumu, vispirms ir jāiesniedz pieteikums klientu portālā e-st.lv.

  • Kā zināt, cik jaudīgs elektrības pieslēgums nepieciešams?

Svarīgi iepriekš izvērtēt, kādas elektroierīces plānojat savā īpašumā izmantot, kā arī cik daudzas no tām tiks izmantotas vienlaicīgi. Jo vairāk elektroierīču, jo lielākas jaudas pieslēgums būs nepieciešams. Izmantojiet AS “Sadales tīkls” slodzes aprēķina kalkulatoru, lai noskaidrotu savam elektrības pieslēgumam nepieciešamo jaudu. Kalkulatorā jānorāda dzīvojamās platības izmērs, kādas elektroierīces plānojat izmantot, kā arī citus datus, un tas aprēķinās, kāda jauda būtu nepieciešama jūsu īpašumam.

  • Kas veiks ar elektroenerģijas pieslēgšanu saistītos darbus?

Izbūvi līdz sadalnei veiks konkursa kārtībā AS “Sadales tīkls” atlasīts būvnieks, bet par elektrotīkla ievilkšanu no sadalnes līdz jūsu īpašumam un pašā īpašumā atbildīgs būs jūsu izvēlētais sertificētais elektriķis. Sarežģītākos gadījumos var būt nepieciešams izstrādāt būvprojektu. Šajā gadījumā varat izvēlēties sev izdevīgāko pakalpojuma sniedzēju.

Pēc būvprojekta saņemšanas AS “Sadales tīkls” izsludinās atklātu iepirkuma procedūru un veiks pretendentu atlasi, lai noskaidrotu pieslēguma izbūves veicēju un izmaksas. Konkursā var piedalīties arī jūsu izvēlētais būvkomersants. Izvērtējot saņemtos piedāvājumus, tiks izvēlēts piedāvājums ar viszemāko cenu.

  • Cik daudz laika vajadzēs elektrības ievilkšanai?

Jauna elektrības pieslēguma ierīkošanas termiņi atkarīgi no projekta sarežģītības pakāpes. Process var aizņemt no dažām dienām līdz pat vairākiem mēnešiem, tādēļ ieteicams to uzsākt savlaicīgi. Elektrības pieslēguma ierīkošanas statusam varat sekot līdzi klientu portālā e-st.lv. Ja reģistrēsiet savu tālruņa numuru, saņemsiet aktuālo informāciju arī SMS formā.

  • Kas veido elektroenerģijas pieslēguma ierīkošanas izmaksas?

Jauna elektrības pieslēguma ierīkošanas vai slodzes palielināšanas izmaksas ir atkarīgas: no pieprasītās jaudas, no pieslēguma vietas atrašanās (jo tālāk no esošā elektrotīkla atrodas pieslēguma vieta, jo lielāka varbūtība, ka izmaksas būs augstākas) un no veicamo darbu apjoma. Izmaksas veido gan faktiskie veicamie darbi, piemēram, maksa par sadalnes uzstādīšanu, rakšanas darbiem, vadu pievilkšanu u.c., gan arī ieguldījumi, kas nodrošina kopējā elektrotīkla pieejamību.

  • Kā izvēlēties elektrības piegādātāju?

Kad elektrības pieslēgums izbūvēts, laiks vienoties ar elektroenerģijas tirgotāju par elektrības piegādi. Pārsvarā tiek piedāvāti divu veidu elektrības tarifi — fiksētais ar vienādiem mēneša maksājumiem visa līguma garumā un biržas cenai piesaistītais jeb mainīgais tarifs. Izvēle par labu vienam vai otram elektrības tarifam ir tikai jūsu ziņā. Izvērtējot elektrības cenu piedāvājumus, pievērsiet uzmanību šīm izmaksām:

  • Elektroenerģijas cena – ja dodat priekšroku fiksētam tarifam
  • Atlīdzība par pārstāvības pakalpojumu – ja izvēlaties biržas cenām piesaistīto tarifu
  • Ikmēneša apkalpošanas maksa – daži piegādātāji mēdz iekļaut neatkarīgi no patēriņa

Pārējās cenu piedāvājumos iekļautās izmaksas nav atkarīgas no elektrības tirgotāja un ir visiem vienādas.

Ja vēlaties pirkt elektroenerģiju no vietējās energokompānijas un nemaksāt ikmēneša apkalpošanas maksu, iepazīstieties ar Senergo elektrības tarifiem un izvēlieties jums piemērotāko piedāvājumu.

Tevi varētu interesēt

oktobris 27, 2020
Elektroenerģijas tirgus apskats: 2020. gada septembris

Nord Pool biržas cenas Latvijas un Baltijas reģionā ir samazinājušas līdz 39,91 EUR/mWh septembrī...

Lasīt visu
envelopephone-handsetmap-marker linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram