Kopš elektroenerģijas tirgus atvēršanas Latvijas iedzīvotājiem ir pieejami elektrības tarifi no dažādiem pakalpojumu sniedzējiem, kas dod iespēju izvēlēties sev piemērotāko elektroenerģijas piedāvājumu. Pašlaik populārākie ir Fiksētais tarifs, kas nodrošina nemainīgu rēķina summu katru mēnesi, un Dinamiskais tarifs, kas svārstās atkarībā no tā brīža biržas cenas.

Iepazīstieties ar abu tarifu priekšrocībām un trūkumiem un izvērtējiet, kurš ir izdevīgākais tieši jūsu mājsaimniecībai!

Fiksētais elektrības tarifs

Izvēloties fiksēto tarifu, jūs pērkat elektrību par tādu maksu, par kādu vienojāties līguma slēgšanas brīdī. Neatkarīgi no tā, vai elektrības cena biržā turpmāk pieaug vai krīt. Populārākie līguma slēgšanas termiņi ir viens, divi vai trīs gadi. Parasti jo garāks līguma termiņš, jo mazāku tarifu tirgotājs piemēro.

Kas veido fiksētā tarifa elektrības rēķinu?

Fiksēta maksa par elektrību saskaņā ar līgumu + Sadales tīkla maksa + OIK (valsts nodeva)

Iesakām izvēlēties fiksēto elektrības tarifu, ja:

Fiksētā tarifa trūkumi:

Apskatiet Senergo fiksētos tarifus

Biržas cena jeb Dinamiskais tarifs

Dinamiskais tarifs ir piesaistīts elektrības cenai Nord Pool biržā, tādēļ, izvēloties šo tarifu, jūs apņematies maksāt par elektrību  atbilstoši aktuālajai vienas kilovatstundas biržas cenai.  Ja cena biržā samazināsies, jūsu mēneša maksājums arī samazināsies, ja pieaugs, rēķins arī kļūs lielāks. Šajā gadījumā elektroenerģijas tirgotājam piemaksāsiet vienīgi līgumā noteikto starpniecības maksu.

Dinamiskā tarifa līgumi parasti tiek slēgti uz nenoteiktu termiņu un ir pārtraucami jebkurā brīdī. Turklāt, ja slēdzat līgumu ar Senergo, par sadarbības pārtraukšanu vai tarifa maiņu nav jāmaksā līgumsods.

Kas veido Dinamiskā tarifa elektrības rēķinu?

Maksa par elektrību saskaņā ar Nord Pool biržas cenu + Starpniecības pakalpojums + Sadales tīkla maksa + OIK (valsts nodeva)

Iesakām izvēlēties Dinamisko elektrības tarifu, ja:

Der zināt! Elektroenerģijas cena nakts stundās bieži ir pat divas reizes zemāka kā dienas laikā, kad pēc tās ir visaugstākais pieprasījums. Tā kā naktī pieprasījums samazinās, arī elektrības cena kļūst zemāka. Šī iemesla dēļ, ja lietojat Dinamisko tarifu, iedarbināt veļas mašīnu, palaist trauku mazgājamās mašīnas programmu vai uzlādēt elektro auto visizdevīgāk ir naktīs.

Dinamiskā tarifa trūkumi:

Apskatiet Senergo Dinamisko tarifu

Var šķist, ka elektroenerģijas cenas atšķirības nav tik lielas, lai mainītu elektrības piegādātāju, tomēr gada laikā pat no nelielām summām var izveidoties būtisks ietaupījums. Turklāt, svarīgu lomu elektrības piegādātāja izvēlē spēlē arī pārskatāmi līguma nosacījumi un patīkama komunikācija ar klientu konsultantiem.

Ja vēlaties pirkt elektroenerģiju no vietējās energokompānijas un nemaksāt ikmēneša apkalpošanas maksu, iepazīstieties ar Senergo elektrības tarifiem un izvēlieties jums piemērotāko piedāvājumu.