Kā izdevīgāk maksāt par elektrību: fiksēto vai biržas cenu?

Iepazīstieties ar abu tarifu priekšrocībām un trūkumiem un izvērtējiet, kurš ir izdevīgākais tieši jūsu mājsaimniecībai!
Kļūt par klientu

Kopš elektroenerģijas tirgus atvēršanas Latvijas iedzīvotājiem ir pieejami elektrības tarifi no dažādiem pakalpojumu sniedzējiem, kas dod iespēju izvēlēties sev piemērotāko elektroenerģijas piedāvājumu. Pašlaik populārākie ir Fiksētais tarifs, kas nodrošina nemainīgu rēķina summu katru mēnesi, un Dinamiskais tarifs, kas svārstās atkarībā no tā brīža biržas cenas.

Iepazīstieties ar abu tarifu priekšrocībām un trūkumiem un izvērtējiet, kurš ir izdevīgākais tieši jūsu mājsaimniecībai!

Fiksētais elektrības tarifs

Izvēloties fiksēto tarifu, jūs pērkat elektrību par tādu maksu, par kādu vienojāties līguma slēgšanas brīdī. Neatkarīgi no tā, vai elektrības cena biržā turpmāk pieaug vai krīt. Populārākie līguma slēgšanas termiņi ir viens, divi vai trīs gadi. Parasti jo garāks līguma termiņš, jo mazāku tarifu tirgotājs piemēro.

Kas veido fiksētā tarifa elektrības rēķinu?

Fiksēta maksa par elektrību saskaņā ar līgumu + Sadales tīkla maksa + OIK (valsts nodeva)

Iesakām izvēlēties fiksēto elektrības tarifu, ja:

 • dodat priekšroku paredzamām ikmēneša elektrības izmaksām
 • vēlaties izmantot elektrību jebkurā laikā, neuztraucoties par kWh cenas izmaiņām biržā
 • jums ir parastais elektrības skaitītājs, kas tikai uzskaita kilovatus un nespēj atpazīt, kurā diennakts laikā jūs patērējāt elektroenerģiju
 • jums nav iespēju būtiski mainīt savu elektrības lietošanas laiku un ilgumu (piemēram, lietot lielo sadzīves elektrotehniku tajās diennakts stundās, kad elektrība biržā maksā vislētāk)

Fiksētā tarifa trūkumi:

 • Fiksētais tarifs pasargā gadījumos, kad elektrības cena biržā pieaug, bet vienlaikus nedod iespēju ietaupīt, ja biržā cena samazinās
 • Fiksējot elektroenerģijas cenu kādam periodam, elektrības tirgotāji paredz, ka šī cena ir attiecināta uz noteiktu elektroenerģijas apjomu. Ja lauzīsiet līgumu pirms termiņa, visticamāk, būs jāmaksā līgumsods.

Apskatiet Senergo fiksētos tarifus

Biržas cena jeb Dinamiskais tarifs

Dinamiskais tarifs ir piesaistīts elektrības cenai Nord Pool biržā, tādēļ, izvēloties šo tarifu, jūs apņematies maksāt par elektrību  atbilstoši aktuālajai vienas kilovatstundas biržas cenai.  Ja cena biržā samazināsies, jūsu mēneša maksājums arī samazināsies, ja pieaugs, rēķins arī kļūs lielāks. Šajā gadījumā elektroenerģijas tirgotājam piemaksāsiet vienīgi līgumā noteikto starpniecības maksu.

Dinamiskā tarifa līgumi parasti tiek slēgti uz nenoteiktu termiņu un ir pārtraucami jebkurā brīdī. Turklāt, ja slēdzat līgumu ar Senergo, par sadarbības pārtraukšanu vai tarifa maiņu nav jāmaksā līgumsods.

Kas veido Dinamiskā tarifa elektrības rēķinu?

Maksa par elektrību saskaņā ar Nord Pool biržas cenu + Starpniecības pakalpojums + Sadales tīkla maksa + OIK (valsts nodeva)

Iesakām izvēlēties Dinamisko elektrības tarifu, ja:

 • jūsu īpašumā ir uzstādīts viedais skaitītājs, kas dod iespēju aprēķināt izmaksas par elektrību atbilstoši konkrētās stundas cenām biržā
 • esat ieinteresēts lietot jaudīgas elektroierīces stundās, kad cena Nord Pool biržā ir viszemākā, piemēram, naktīs pēc 23:00 un nedēļas nogalēs (Nord Pool mobilajā aplikācijā iespējams iestatīt automātiskos paziņojumus, lai redzētu nākošās dienas cenas tiklīdz tās ir nopublicētas, un varētu savlaicīgi ieplānot darbus ar augstu elektrības patēriņu)
 • izmantojat gudrās iekārtas, kas var nolasīt elektrības biržas cenas izmaiņas un ieslēgties brīdī, kad cena ir zemāka

Der zināt! Elektroenerģijas cena nakts stundās bieži ir pat divas reizes zemāka kā dienas laikā, kad pēc tās ir visaugstākais pieprasījums. Tā kā naktī pieprasījums samazinās, arī elektrības cena kļūst zemāka. Šī iemesla dēļ, ja lietojat Dinamisko tarifu, iedarbināt veļas mašīnu, palaist trauku mazgājamās mašīnas programmu vai uzlādēt elektro auto visizdevīgāk ir naktīs.

Dinamiskā tarifa trūkumi:

 • gadījumā ja elektrības cenas biržā strauji aug, visticamāk pieaugs arī elektrības rēķins
 • elektrības cena biržā mainās katru stundu, ietekmējoties no tirgus un patēriņa tendencēm, tādēļ kopējais ikmēneša rēķins ne vienmēr būs prognozējams
 • ieteicams regulāri sekot līdzi cenu izmaiņām biržā 

Apskatiet Senergo Dinamisko tarifu

Var šķist, ka elektroenerģijas cenas atšķirības nav tik lielas, lai mainītu elektrības piegādātāju, tomēr gada laikā pat no nelielām summām var izveidoties būtisks ietaupījums. Turklāt, svarīgu lomu elektrības piegādātāja izvēlē spēlē arī pārskatāmi līguma nosacījumi un patīkama komunikācija ar klientu konsultantiem.

Ja vēlaties pirkt elektroenerģiju no vietējās energokompānijas un nemaksāt ikmēneša apkalpošanas maksu, iepazīstieties ar Senergo elektrības tarifiem un izvēlieties jums piemērotāko piedāvājumu.

Tevi varētu interesēt

decembris 3, 2020
Novembrī uzvarējām 1 elektroenerģijas piegādes publiskajā iepirkumā

Paplašinot klientu portfeli, mēs turpinām piedalīties publiskajos iepirkumos. Piedāvājot visizdevīgākos...

Lasīt visu
envelopephone-handsetmap-marker linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram