Laikā, kad daudzi strādā no mājām, ikdienā biežāk izmantojam dažādas elektroierīces un elektroenerģijas patēriņš aug, aktuāls kļūst jautājums – kā samazināt elektrības rēķinu? Arvien vairāk mājsaimniecību, tai skaitā 90% Senergo mājsaimniecības klientu, izvēlas Dinamisko tarifu, jo tas ir lētākais pašlaik pieejamais tarifs elektroenerģijas tirgū.

Kas ir Dinamiskais tarifs?

Dinamiskais tarifs ir piesaistīts elektrības cenai biržā, tādēļ, to izvēloties, jūs maksājat par elektrību atbilstoši aktuālajai vienas kilovatstundas biržas cenai, elektroenerģijas tirgotājam piemaksājot vienīgi līgumā noteikto starpniecības maksu.  

Svarīgi zināt, ka elektrības cena biržā mainās reizi stundā. Katru dienu līdz plkst. 14.00 kļūst zināmas nākamās dienas elektrības cenas. Tās ikviens var apskatīt Nord Pool mājaslapā vai mobilajā aplikācijā, kas atsūta automātisku paziņojumu par jaunajām cenām tiklīdz tās publicētas.

Īpaši izdevīgi pāriet uz Dinamisko tarifu var būt pavasarī, jo līdz ar siltāku laikapstākļu iestāšanos ir gaidāms zemāks pieprasījums pēc elektroenerģijas, kas pazemina tās cenu biržā. Attiecīgi šis ir laiks, kad varat ātri samazināt savus elektrības rēķinus.

Kas veido Dinamiskā tarifa elektrības rēķinu?

Maksa par elektrību saskaņā ar Nord Pool biržas cenu + Starpniecības pakalpojums + Sadales tīkla maksa + OIK (valsts nodeva)

2 iemesli izvēlēties Dinamisko tarifu:

Joprojām nav pārliecības, ka Dinamiskais tarifs ir labākā izvēle? Iepazīstieties ar Dinamiskā un Fiksētā tarifa priekšrocībām un trūkumiem un izvērtējiet, kurš ir izdevīgākais tieši jūsu mājsaimniecībai!

Ja vēlaties turpmāk par elektrību maksāt biržas cenu, atsūtiet savu pieteikumu un mēs nosūtīsim Senergo izdevīgāko piedāvājumu!