Kā samazināt elektrības rēķinu ar dinamisko tarifu?

Laikā, kad daudzi strādā no mājām, ikdienā biežāk izmantojam dažādas elektroierīces un elektroenerģijas patēriņš aug, aktuāls kļūst jautājums – kā samazināt elektrības rēķinu?
Kļūt par klientu

Laikā, kad daudzi strādā no mājām, ikdienā biežāk izmantojam dažādas elektroierīces un elektroenerģijas patēriņš aug, aktuāls kļūst jautājums – kā samazināt elektrības rēķinu? Arvien vairāk mājsaimniecību, tai skaitā 90% Senergo mājsaimniecības klientu, izvēlas Dinamisko tarifu, jo tas ir lētākais pašlaik pieejamais tarifs elektroenerģijas tirgū.

Kas ir Dinamiskais tarifs?

Dinamiskais tarifs ir piesaistīts elektrības cenai biržā, tādēļ, to izvēloties, jūs maksājat par elektrību atbilstoši aktuālajai vienas kilovatstundas biržas cenai, elektroenerģijas tirgotājam piemaksājot vienīgi līgumā noteikto starpniecības maksu.  

Svarīgi zināt, ka elektrības cena biržā mainās reizi stundā. Katru dienu līdz plkst. 14.00 kļūst zināmas nākamās dienas elektrības cenas. Tās ikviens var apskatīt Nord Pool mājaslapā vai mobilajā aplikācijā, kas atsūta automātisku paziņojumu par jaunajām cenām tiklīdz tās publicētas.

Īpaši izdevīgi pāriet uz Dinamisko tarifu var būt pavasarī, jo līdz ar siltāku laikapstākļu iestāšanos ir gaidāms zemāks pieprasījums pēc elektroenerģijas, kas pazemina tās cenu biržā. Attiecīgi šis ir laiks, kad varat ātri samazināt savus elektrības rēķinus. Senergo analītiķi prognozē, ka vidējā elektrības cena 2021.gadā būs ap 45 EUR par MWh, kas mājsaimniecībai varētu izmaksāt 50 EUR/MWh un salīdzinot ar fiksētajiem tarifiem, dinamiskais būs izdevīgāks.

Kas veido Dinamiskā tarifa elektrības rēķinu?

Maksa par elektrību saskaņā ar Nord Pool biržas cenu + Starpniecības pakalpojums + Sadales tīkla maksa + OIK (valsts nodeva)

3 iemesli izvēlēties Dinamisko tarifu:

  • Dinamiskais tarifs ir lētākā izvēle mājsaimniecībām. Par to var viegli pārliecināties, mājaslapas energija24.lv tarifu kalkulatorā ievadot savas ģimenes vidējo patēriņu mēnesī. Sistēma izrēķinās, cik jūs par šo patēriņu maksātu, ja būtu Senergo vai cita elektrības tirgotāja klients. Tarifu kalkulators parādīs gan prognozējamo ikmēneša maksu, gan arī potenciālo ietaupījumu gadā, ja dodat priekšroku konkrētam elektrības piegādātājam. Piemēram, ar vidējo mēneša patēriņu 165 kWh, izvēloties Senergo Dinamisko tarifu, ietaupījums gadā var būt pat vairāk kā 60 EUR.  

  • Nav jāslēdz līgums uz noteiktu termiņu un jāmaksā līgumsods elektrības piegādātājam par sadarbības pārtraukšanu. Tādejādi varat izmantot priekšrocības, ko sniedz zema elektrības cena biržā, un gadījumā, ja tā pieaug, viegli pāriet uz fiksēto tarifu, kas nodrošina stabilu elektrības cenu visā līguma periodā. Tomēr ar šādu lēmumu nevajadzētu steigties, jo lai arī īstermiņā elektrības cenu svārstības mēdz būt diezgan izteiktas, gada griezumā vidējā biržas cena parasti ir būtiski zemāka nekā fiksētā cena.

  • Iespējams samazināt maksu par elektroenerģiju, pielāgojot intensīvāko elektrības patēriņu tām diennakts stundām, kad elektrība biržā ir vislētākā. To var īstenot, ja jūsu īpašumā ir uzstādīts viedais skaitītājs, kas dod iespēju aprēķināt izmaksas par elektrību atbilstoši konkrētās stundas cenām biržā. Piemēram, elektroenerģijas cena nakts stundās pēc 23:00 bieži ir pat divas reizes zemāka kā dienas laikā, kad pēc tās ir visaugstākais pieprasījums. Tā kā naktī pieprasījums samazinās, arī elektrības cena kļūst zemāka. Šī iemesla dēļ iedarbināt veļas mašīnu, palaist trauku mazgājamās mašīnas programmu vai uzlādēt elektro auto visizdevīgāk ir naktīs. Tādejādi, pateicoties Dinamiskajam tarifam, jums ir iespēja būtiski samazināt ikmēneša maksu par elektrību.

Joprojām nav pārliecības, ka Dinamiskais tarifs ir labākā izvēle? Iepazīstieties ar Dinamiskā un Fiksētā tarifa priekšrocībām un trūkumiem un izvērtējiet, kurš ir izdevīgākais tieši jūsu mājsaimniecībai!

Ja vēlaties turpmāk par elektrību maksāt biržas cenu, atsūtiet savu pieteikumu un mēs nosūtīsim Senergo izdevīgāko piedāvājumu!

Tevi varētu interesēt

novembris 13, 2020
Oktobrī uzvarējām 5 elektroenerģijas piegādes publiskajos iepirkumos

Paplašinot klientu portfeli, mēs turpinām piedalīties publiskajos iepirkumos. Piedāvājot visizdevīgākos...

Lasīt visu
envelopephone-handsetmap-marker linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram