Kas atšķir elektrības piegādātājus?

Lai arī kāds elektrības piegādātājs uzņēmumam būtu, tā gala rēķinu par elektrību veido trīs komponentes maksa par patērēto elektrību saskaņā...
Kļūt par klientu

Lai arī kāds elektrības piegādātājs uzņēmumam būtu, tā gala rēķinu par elektrību veido trīs komponentes: maksa par patērēto elektrību saskaņā ar tirgotāja vienības cenu, Sadales tīkla maksa par elektrības piegādi un pieslēguma uzturēšanu un OIK atbalsta maksājums. Pēdējās divas komponentes ir nemainīgas un, izvēloties citu elektroenerģijas tirgotāju, tās tiks iekļautas arī jaunajā rēķinā. Savukārt maksa par elektrību gan ir mainīgs lielums, ko nosaka ne tikai uzņēmuma faktiskais patēriņš, bet arī elektrības piegādātāja darbības modelis. Kam pievērst uzmanību, apsverot elektrības tirgotāja maiņu, lai samazinātu elektrības rēķinus ne tikai kāda īpaša piedāvājuma ietvaros, bet arī ilgtermiņā?

Pirmkārt, tirgotāja elektrības vienības cenai. Šis aspekts ir aktuāls, ja uzņēmums dod priekšroku stabilitātei un izvēlas tarifu, kas nav saistīts ar elektrības cenas svārstībām biržā. Jebkura tirgotāja elektrības vienības cena, kuru tas piedāvā patērētājam, veidojas tai skaitā no fiksētās maksas par tiešo dalību Ziemeļvalstu elektroenerģijas biržā Nord Pool. Šī summa ir vienāda visiem tirgotājiem neatkarīgi no to lieluma, tāpēc tiem elektrības piegādātājiem, kuri spēj sadalīt šīs fiksētās izmaksas uz lielāku tirgoto vienību skaitu, vienas vienības cena visticamāk nebūs augstākā. Cenu ietekmē arī administratīvās izmaksas, kuras tiek līdzīgi sadalītas uz kopējo tirgoto vienību skaitu. Senergo piegādātās elektroenerģijas apjoms un efektīva iekšējo procesu pārvaldīšana ļauj mums piedāvāt konkurētspējīgus tarifus līdzās plaši zināmiem tirgus dalībniekiem, par ko liecina mūsu klientu portfeļa pastāvīgais pieaugums.

Otrkārt, spējai proaktīvi piedāvāt iespējas izmaksu mazināšanai. Tirgotāja spēja ātri reaģēt uz izmaiņām elektroenerģijas tirgū vai klienta darbībā ir cieši saistīta ar mazākiem rēķiniem. Piemēram, novērojot elektroenerģijas cenu kritumu biržā pirms vairākiem mēnešiem, Senergo piedāvāja saviem klientiem ar fiksētās cenas līgumiem pāriet uz izdevīgāku tarifu, negaidot esošā līguma izbeigšanās termiņu. Tāpat, klienta darbības apjomam sarūkot, tirgotājs var laicīgi informēt par iespēju samazināt pieteikto jaudu Sadales tīkla sistēmā un pats uzņemties to nokārtot. Tirgotājam, uzmanīgi analizējot klienta patēriņu un darbības apjomu, uzņēmums bez jebkādiem ieguldījumiem var samazināt savas izmaksas. Šādu pārdomāto pieeju visaugstāk novērtē klienti, kuriem elektrības izmaksas veido būtisku budžeta pozīciju, jo ļauj ievērojami ieekonomēt.

Treškārt, saprotamai sadarbībai. Noslēdzot sadarbības līgumu, abas puses parasti rēķinās ar abpusēju labumu. Lai tā tiešām būtu, ir svarīgi skaidri un saprotami nosacījumi bez slēptiem maksājumiem vai pārmērīgām soda sankcijām. Daži tirgotāji izvēlas norādīt līgumā arī minimālo kopējo elektrības apjomu, kuru uzņēmums apņemas patērēt līguma termiņa laikā. Neskatoties uz iespējami pievilcīgu piedāvājumu cenas ziņā, šāda pieeja uzņēmumam var izrādīties stipri neizdevīga. Piemēram, šobrīd, kad Covid-19 ietekmē uzņēmumi pārsvarā ierobežo savu darbību un par nepatērēto “obligāto” elektrības apjomu līguma beigās maksās ievērojamas soda sankcijas. Apzinoties to, ka uzņēmējdarbības vide ir mainīga, Senergo piedāvā skaidrus sadarbības nosacījumus bez papildu ierobežojumiem vai līgumsodiem, kurus ir viegli saprast arī bez juristu palīdzības.

Tevi varētu interesēt

februāris 12, 2021
Kā izdevīgāk maksāt par elektrību: fiksēto vai biržas cenu?

Iepazīstieties ar abu tarifu priekšrocībām un trūkumiem un izvērtējiet, kurš ir izdevīgākais tieši jūsu mājsaimniecībai!

Lasīt visu
envelopephone-handsetmap-marker linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram