Elektroenerģijas tirgus atvēršana Latvija tika īstenota vairākos posmos — 2007. gadā tirgu atvēra uzņēmumiem ar lielu elektroenerģijas patēriņa apjomu, sākot ar 2012. gada 1. aprīli tirgū iesaistīja elektroenerģijas lietotājus, kuru elektroenerģijas patēriņš ir vidēji liels, un no 2012. gada 1. novembra elektroenerģiju brīvajā tirgū no brīvi izvēlēta tirgotāja varēja iegādāties jebkurš uzņēmums Latvijā.

Sākotnēji uzņēmumu izpratne un informētība par atvērto elektroenerģijas tirgu bija salīdzinoši vāja, un mainīt ieradumus iegādāties elektrību no vienīgā piegādātāja bija diezgan grūti. Savā ikdienas darbā pārliecināmies, ka kopš elektroenerģijas tirgus atvēršanas arvien vairāk uzņēmēju iedziļinās šajā jautājumā, novērtējot atvērtā tirgus priekšrocības un līgumu par elektroenerģijas piegādi pārslēdzot ar kādu no Latvijā reģistrētajiem elektroenerģijas tirgotājiem. Atkarībā no uzņēmējdarbības formas un elektroenerģijas patēriņa, uzņēmēji arvien vairāk arī sākuši iedziļināties elektrības cenas veidošanas principos un iespējās, ko sniedz elektroenerģijas iegāde pēc biržas tarifa (mainīgā cena jeb atvērtais līgums). Tomēr joprojām sastopamies ar gadījumiem, kad uzņēmēji nav izpratuši elektroenerģijas cenas veidošanās principus vai nav droši pārslēgt līgumu ar citu tirgotāju. Bažas bieži vien ir balstītas maldīgos priekšstatos par tirgus spēlētāju uzticamību vai gluži vienkārši pārāk spēcīgs ir ieradums nemainīt to, kas darbojas, jo “tāpat taču lampiņa deg, tātad elektrība ir”.

Senergo ir salīdzinoši jauns spēlētājs tirgū, bet mūsu pieeju piedāvāt klientu datu analīzē balstītus individuālus risinājumus jau novērtējuši dažādu nozaru uzņēmumi Latvijā, kuriem esam kļuvuši par uzticamu sadarbības partneri un stratēģisko konsultantu. Mēs vēlamies iedrošināt jūs izmantot atvērtā tirgus priekšrocības, izpētīt potenciālos ieguvumus un konsultēties par jums izdevīgāko tarifu plānu, jo mainīt elektroenerģijas tirgotāju ir tikpat viegli, kā mainīt jebkuru citu preču vai pakalpojumu piegādātāju. Atliek tikai izvēlēties sev piemērotāko!

Ja tomēr jautājumu ir vairāk nekā skaidrības, ja ir bažas vai arī vēlaties pakonsultēties par jūsu uzņēmumam izdevīgāko risinājumu, piezvaniet mums vai uzrakstiet e-pastu, jo Senergo – tā ir vērtīga sadarbība.