Uzņēmumi bieži nepietiekami analizē elektroenerģijas patēriņu, jo uzskata, ka elektroenerģijas izmaksas tiešā veidā ietekmēt nevar. Turklāt daudzi uzņēmumu vadītāji pat nezina, no kādām pozīcijām veidojas viņu uzņēmumu elektrības rēķins un kas tiešā veidā ietekmē ikmēneša elektrības patēriņa pieaugumu vai kritumu.

Visefektīvākais veids, kā apzināt esošo situāciju, ir integrēt uzņēmuma elektrotīklā monitoringa iekārtu, kas piemērota attiecīgā uzņēmuma darbības specifikai, objektu lielumam un daudzumam.

Šāda iekārta palīdz izmērīt pašreizējo elektroenerģijas patēriņu, atklāt enerģijas zudumus, sistēmas trūkumus vai bojājumus, kā arī izvērtēt esošās slodzes pietiekamību. Iegūtie dati palīdz atrast risinājumus uzņēmuma ikmēneša rēķinu samazināšanai.

Pastāv divas elektroenerģijas monitoringa iespējas:

Building Management System (BMS)

Bieži vien uzņēmumiem jau ir pieejami detalizēti dati par patēriņu, bet tie netiek izmantoti. Piemēram, jaunās biroju vai ražošanas ēkās mēdz iebūvēt ēku vadības sistēmu BMS. Tā ir centrālā vadības sistēma visiem inženierkomunikāciju tīkliem un mezgliem. Diemžēl, Senergo speciālisti novērojuši, ka šī sistēma bieži vien ir atstāta pašplūsmā. Neviens to neuzrauga, un kopš būvniecības tā ne reizi nav iestatīta ēkas vajadzībām, bet funkcionē ar rūpnīcas iestatījumiem. Tomēr pareizi konfigurētas sistēmas potenciāls ir milzīgs! Tās datu analīze var palīdzēt būtiski optimizēt energoresursu patēriņu un samazināt ikmēneša izmaksas, pat bez ieguldījuma papildu tehnoloģijās.

Monitoringa iekārta

Alternatīvs risinājums BMS sistēmai ir uz laiku vai pastāvīgi uzliekama, ērti pieslēdzama monitoringa iekārta, kuru var pievienot jebkura uzņēmuma elektrotīklam. Tā savāc datus, uzkrāj tos un analīzē. Jau mēneša laikā uzņēmums saņem pilnu ainu par konkrētām problēmām, kas ietekmē elektroenerģijas patēriņu tā objektos – filiālēs, noliktavās, ražošanas cehos u.c. Šos datus var ērti salāgot ar elektroenerģijas tarifiem, tādejādi apzinot saistītās izmaksas. Papildus ieteikumus un datu analīzi sniegs pieaicinātais energoefektivitātes speciālists. 

Ja meklējat veidus, kā īstenot uzņēmuma potenciālu un uzlabot jaudu, elektroenerģijas patēriņa monitorings ir labs sākums, jo pirms pieņemt lēmumus par jebkādām izmaiņām vai investīcijām, ir svarīga pašreizējās situācijas analīze, kas parādīs esošās sistēmas trūkumus un iespējas. Senergo energoefektivitātes speciālisti palīdzēs uzstādīt un pareizi nokonfigurēt monitoringa iekārtas, kā arī sniegs ieteikumus patēriņa samazinājumam un turpmākai kontrolei, lai tas turētos vēlamajā līmenī.

Esam  praksē pārliecinājušies, ka daudzas problēmas var atrisināt tikai ar ieradumu maiņu vai esošo iekārtu iestatījumu konfigurāciju, kas neprasa lielus ieguldījumus. Piesakieties konsultācijai šeit!